piątek, 29 listopad 2019 19:42

Niepełnosprawni kibice Widzewa wspierali "Biało-Czerwonych" na Narodowym!

Napisane przez KS
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Grupa niepełnosprawnych kibiców Widzewa 19 listopada wybrała się na rozgrywany na stadionie PGE Narodowym mecz Polska - Słowenia, kończący eliminacje do przyszłorocznych mistrzostw Europy...

- Na mecz Polska - Słowenia pojechało 18 kibiców niepełnosprawnych z opiekunami, głównie z Łodzi, ale również z całego województwa. Większość z nich regularnie pojawia się na stadionie przy al. Piłsudskiego na spotkaniach Widzewa, ale w meczu z udziałem reprezentacji jeszcze nie mieli okazji uczestniczyć. Były to dla nas wielkie emocje i wyjątkowe przeżycie - mówi Adam Sadowiak, klubowy asystent ds. kibiców niepełnosprawnych. Stanowisko to powołano w Widzewie w sierpniu br. w celu aktywizacji kibiców niepełnosprawnych, ich integracji z całym widzewskim środowiskiem i pomocy w walce z przeszkodami, z którymi na co dzień się zmagają.

 

Jak zapowiada Adam Sadowiak, to nie koniec inicjatyw organizowanych dla niepełnosprawnych fanów łódzkiego klubu. - Jeszcze w tym roku po raz pierwszy zamierzamy całą grupą wybrać się na mecz koszykarek do hali przy ul. Małachowskiego, a w przyszłym roku planowany jest zorganizowany wyjazd na mecz piłkarzy - dodaje.

Źródło: Widzew Łódź 

 

Czytany 89 razy