sobota, 23 listopad 2019 22:44

Bytovia Bytów

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniu jutrzejszym w „Sercu Łodzi” Widzew rozegra ostatnie ligowe spotkanie w tym roku. Rywalem będzie Bytovia Bytów, a arbitrem Marcin Szrek dla którego będzie to już trzecie spotkanie z udziałem Widzewa.

Pierwszy raz ten arbiter sędziował spotkanie Widzewa w sezonie 2014/15. Łodzianie gościli wtedy GKS Katowice, a mecz zakończył się wynikiem 1:1. Drugi raz był rozjemcą spotkania w Łodzi ze Skrą Częstochowa w zeszłym sezonie. Widzewiacy wygrali spotkanie 2:0.

Szkoleniowcem Bytovii jest Adrian Stawski. Ciekawostką jest to, że ten szkoleniowiec mimo spadku w poprzednim sezonie z I ligi nie został zwolniony ze swojej funkcji. W przerwie pomiędzy sezonami w zespole z Bytowa nastąpiła prawdziwa rewolucja. Nastąpiło wiele zmian, a mimo to Bytovia od początku liczy się walce o awans. Po falstarcie w pierwszej kolejce i porażce z Elaną w Toruniu, w kolejnych sześciu spotkaniach odnieśli trzy zwycięstwa i trzy remisy.

Bardzo ważną postacią w zespole naszego rywala jest Karol Czubak. Ten dziewiętnastolatek w tym sezonie przeszedł do Bytowa z Jantara Ustka. W rozgrywkach drugoligowych strzelił dziewięć goli, w tym jedną w przegranym spotkaniu Widzewa w Bytowie. Daniel Feruga to kolejny zawodnik, który wzmocnił zespół przed rozpoczęciem sezonu. Były gracz Soły Oświęcim ma na swoim koncie już sześć trafień.

W dniu dzisiejszym zostało rozegranych dziewięć spotkań. Mecze ułożyły się wyśmienicie dla Widzewa. Liderująca Resovia przegrała u siebie z prowadzoną przez Marcina Płuskę Pogonią Siedlce. 0:1. Drugi w tabeli Górnik Łęczna zremisował we Wronkach z drugą drużyną Lecha Poznań 1:1. Jeżeli Widzew wygra dwa ostatnie spotkania, to na pewno przezimuje w tabeli na pozycji lidera. Wszystko jest w głowach i nogach naszych zawodników. Przed nimi dwa ciężkie spotkania, ale taki zespół powinien sobie poradzić i udowodnić, że jest gotów na awans do I ligi.

Czytany 45 razy