piątek, 15 listopad 2019 07:48

Gryf Wejherowo - rywal w XVIII kolejce

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniu dzisiejszym w Łodzi Widzew podejmować będzie Gryf Wejherowo. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:10. Arbitrem tego spotkania będzie Konrad Gąsiorowski, dla którego będzie to pierwsze spotkanie z udziałem Czerwono-Biało-Czerwonych.

Nasz dzisiejszy rywal jest jednym z najsłabszych zespołów w tym sezonie. Gryf znajduje się na przedostatnim miejscu i traci na półmetku osiem punktów do czternastej Pogoni Siedlce.

Zespół z Wejherowa w tym sezonie na wyjazdach wygrał tylko raz, ze Stalą Rzeszów w dwunastej kolejce. Goście mają na swoim koncie także dwa wyjazdowe remisy, ze Stalą Stalowa Wola oraz Garbarnią Kraków. W pozostałych pięciu spotkaniach zanotowali oni same porażki, w tym jedną aż 0:5 w Polkowicach z Górnikiem.

Gryf posiada w lidze jedną z najbardziej „dziurawych” defensyw. Tylko dwa podwarszawskie zespoły (Legionovia i Znicz) straciły więcej bramek aniżeli zespół z Wejherowa. Nasz najbliższy rywal nie dysponuje przy tym także dużą siłą ofensywy. W siedemnastu spotkaniach strzelili oni zaledwie dwanaście goli, co jest najsłabszym wynikiem (Stal Stalowa Wola ma tyle samo strzelonych goli). Patrząc na Widzew, który ma na swoim koncie najwięcej bramek strzelonych i jest w czołówce jeżeli chodzi o bramki stracone, to na papierze wynik może być tylko jeden. Jednak w sporcie statystyki nie grają.

 

Czytany 54 razy