środa, 13 listopad 2019 21:57

Zapowiedź XVIII kolejki

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Już w piątek wystartuje runda rewanżowa drugoligowych rozgrywek. Ostatnie spotkanie zostanie rozegrane dopiero 27 listopada.

Kolejka zostanie zainaugurowana w Łodzi, gdzie Widzew mam nadzieję nie będzie zbyt gościnny dla Gryfa. W Wejherowie wygrali Łodzianie 2:0.

W sobotę we Wronkach rezerwy Lecha zmierzą się z Olimpią Elbląg. Goście radzą sobie w lidze bardzo dobrze i zapewne będą chcieli odnieść kolejne zwycięstwo, które pozwoli zachować pozycję w czołówce. W Elblągu Olimpia nie dała żadnych szans rywalowi i ograła Poznaniaków 4:0.

Błękitni Stargard rywalizować będą z Górnikiem Polkowice. Oba zespoły sąsiadują ze sobą w lidze. Wyżej są gospodarze, którzy mają trzy punkty przewagi nad rywalem. W Polkowicach wygrali goście 2:1.

W Rzeszowie miejscowa Resovia stanie przed teoretycznie łatwym zadaniem jakim będzie pokonanie Stali Stalowa Wola. Teoretycznie, ponieważ Stal większość punktów zdobywa na wyjazdach, gdzie punktuje zdecydowanie częściej. W pierwszej kolejce Resovia była lepsza i wygrała 3:1.

Do Bytowa na mecz z Bytovią przyjedzie Elana Toruń. Gospodarz walczą cały czas o miejsce, które da im nadzieję na szybki powrót do I ligi. Goście cały czas czują na plecach oddech grupy ze strefy spadkowej. Trzy punkty przewagi na pewno nie może radować kibiców w Toruniu. Elana nie była zbyt gościnna i w pierwszej kolejce wygrała z Bytovią 2:1.

Do Łęcznej przyjedzie Garbarnia Kraków. Górnicy w kolejnych piętnastu spotkaniach ligowych zawsze zdobywali gola. To powinno być gwarancją, że na własnym stadionie coś strzelą. Zespół z Łęcznej jest obecnie liderem i tylko zwycięstwo zapewni im utrzymać się na tej pozycji. W Krakowie Garbarnia przegrała z Górnikiem 0:1.

W niedzielę w Siedlcach Pogoń podejmować będzie Stal Rzeszów. Gospodarze cały czas walczą o pozycję pozwalającą spokojnie przezimować. Goście mają odmienne cele. Mimo iż są beniaminkiem cały czas walczą o pierwszą szóstkę. Początek sezonu mieli bardzo dobry, byli nawet liderem. Później nastąpił gorszy okres, który spowodował że zespół spadł kilka oczek w dół. W Rzeszowie po ciekawym meczu wygrała Stal 3:2.

Do Znicza przyjedzie GKS Katowice. Goście mogą się pochwalić najdłuższą serią spotkań bez porażki. Ostatni raz przegrali w szóstej kolejce z Górnikiem Łęczna. W kolejnych jedenastu ligowych spotkaniach nikomu nie udało się ich pokonać. Jednak w Katowicach to Znicz był lepszy i wygrał 3:1.

Ostatnie spotkanie zostanie rozegrane dopiero 27 listopada. W tym terminie do Częstochowy na mecz ze Skrą uda się Legionovia Legionowo. Będzie to pojedynek zespołów ze słabą defensywą oraz słabą ofensywą. W pierwszej kolejce wygrała Legionovia 2:0.

Poniżej zestaw par
Piątek, 15 listopada
Widzew Łódź - Gryf Wejherowo 19:10
Sobota, 16 listopada
Lech II Poznań - Olimpia Elbląg 13:00
Błękitni Stargard - Górnik Polkowice 13:00
Resovia - Stal Stalowa Wola 13:00
Bytovia Bytów - Elana Toruń 16:00
Górnik Łęczna - Garbarnia Kraków 17:00
Niedziela, 17 listopada
Pogoń Siedlce - Stal Rzeszów 13:00
Znicz Pruszków - GKS Katowice 13:05
Środa, 27 listopada
Skra Częstochowa - Legionovia Legionowo 13:00

Czytany 72 razy