czwartek, 31 październik 2019 12:28

Artur Wichniarek przed meczem. "Cieszę się, że tu wracam!"

Napisane przez KS
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Tuż przed meczem nasz wysłannik rozmawiał z Królem Arturem... 

Ze mną Artur Wichniarek. Witam Cię Artur!

 

- Witam wszystkich. 

 

Powiedz mi jakie to uczucie wracać na ten stadion? Wiadomo, że w trochę innej roli, ale to chyba też duże przeżycie dla Ciebie komentować taki klasyk. 

 

- Na pewno tak. Tym bardziej, że to takie polskie El Clasico. Czuję podwójny dreszczyk emocji, że będę mógł skomentować to spotkanie. Teraz ja będę oceniał zawodników, tak jak kiedyś mnie. 

 

Powiedz mi jak Ty oceniasz Widzewa w tym sezonie? Jest prawie półmetek rundy, jesteśmy wiceliderem tabeli, a w niedzielę mecz o lidera z Resovią. Można było zdobyć więcej punktów niż obecnie posiadamy? 

 

- Zawsze może być lepiej, ale i gorzej. Pamiętamy, że w zeszłym sezonie Widzew był długo na miejscu gwarantującym awans, a potem seria remisów, które nic wielkiego nie przynosiły. 

 

Jak ty wspominasz te czasy, kiedy tu grałeś, zdobywałeś bramki dla tej wspaniałej publiczności? 

 

- Co ja mam Ci powiedzieć? To był mój najlepszy czas kariery w Polsce. To był bardzo fajny okres, bo Widzew miał jeden z stadionów typowo piłkarskich. Oczywiście dzisiejsza arena niczym nie przypomina tamtej, ale jest w tym samym miejscu. Cieszę się, że tu wracam. Widzew dał mi dużo w karierze piłkarskiej. Mogłem się tu pokazać w meczu z Legią, Lechem, czy klubami zagranicznymi, dzięki czemu wypracowałem sobie transfer do Niemiec. 

 

No właśnie. Nawet po odejściu do Armini byłeś bardzo ceniony w Łodzi przez kibiców. Bardzo Cię lubili i szanowali. Dużo osób oglądało potem twoje poczynania w lidze niemieckiej. Wracając do klasyku. Jak ty przewidujesz to spotkanie? 

 

- Z pewnością Widzew nie jest faworytem tego meczu, bo to Legia gra w Ekstraklasie, a Widzew od dawna tam nie był, ale to jest mecz pucharowy, który rządzi się swoimi prawami. 

 

A jakbyś miał się pokusić o wynik tego spotkania?

 

- Zawsze jak podawałem wynik to było na odwrót. Niech wygra lepszy!

 

Dziękuję Ci bardzo!

 

- Dzięki. 

 

Rozmawiał Adam Sadowiak. 

 

Czytany 402 razy