piątek, 25 październik 2019 23:00

Stal Stalowa Wola - rywal

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Rywalem łódzkiego Widzewa w piętnastej kolejce będzie Stal Stalowa Wola. Mecz zostanie rozegrany w sobotę o godzinie 14:00 w Boguchwale. Arbitrem tego będzie Marek Śliwa. Nie będzie to pierwszy pojedynek Widzewa gwizdany przez tego sędziego. W zeszłym sezonie był on rozjemcą w zremisowanym w Częstochowie 1:1 spotkaniu ze Skrą.

Rywal Widzewa w tym sezonie spisuje się bardzo słabo. Zespół ze Stalowej Woli zajmuje dopiero szesnastą lokatę, tracąc do „bezpiecznego” Lecha II Poznań tylko jeden punkt. Ponieważ „Stalówka” gra „domowe” spotkania w Boguchwale, większość spotkań w tej rundzie rozegrała na wyjazdach. Spośród czternastu aż dziesięć razy grała na wyjazdach i tam zdobyła większość punktów. W spotkaniach w których była „gospodarzem” jedno zremisowała i trzy przegrała. Stal jest jedynym zespołem, która nie wygrała żadnego spotkania, w którym występowała jako gospodarz. Jedyny punkt jaki zespół ze Stalowej Woli zdobył w Boguchwale to pojedynek z Gryfem Wejherowo, który zakończył się wynikiem bezbramkowym.

W zespole Szymona Szydełko jest jeden zawodnik, który jest związany z łódzkim Widzewem. Piotr Mroziński w czterdziestu spotkaniach w Ekstraklasie zdobył jedną bramkę.

Najskuteczniejszym zawodnikiem naszego rywala jest Michał Fidziukiewicz, który zdobył w tym sezonie dla swojej drużyny trzy bramki.

W spotkaniu z Widzewem na pewno nie wystąpi Szymon Jarosz, który w poprzedniej kolejce został ukarany czwartą w tym sezonie żółtą kartką

Czytany 105 razy