sobota, 12 październik 2019 15:16

Rywal - Pogoń Siedlce

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Łódzki Widzew w dniu dzisiejszym zmierzy się na własnym boisku z Pogonią Siedlce. W zespole rywala w tym tygodniu doszło do zmiany na stanowisku szkoleniowca. W czwartek Kamila Sochę „na stołku” trenerskim zastąpił Daniel Purzycki.

Ten pochodzący z Łukowa szkoleniowiec w trakcie kariery zawodniczej zaliczył pięć występów w barwach ŁKS w Ekstraklasie. Grał także między innymi w Pogoni Siedlce, Górniku Łęczna, Świcie Nowy Dwór oraz Stali Stalowa Wola.

W drużynie naszego najbliższego rywala występują gracze z „łódzką historią”. Jednym ze wspomnianych zawodników jest wychowanek naszego klubu Marcin Kozłowski, który zaliczył w barwach Pogoni w tym sezonie dziewięć występów. Drugim graczem jest Kacper Falon który ma na swoim koncie zaledwie sześć występów i niespełna sto minut na murawie. Większe szanse na występ przeciwko swojemu byłemu klubowi ma nasz wychowanek. Falon być może pojawi się w końcówce spotkania, ponieważ w żadnym z dotychczas rozegranych sześciu ligowych spotkaniach nigdy nie wystąpił od pierwszej minuty (jedynie w spotkaniu Puchary Polski z Podbeskidziem Bielsko Biała wyszedł w podstawowej jedenastce).

Pogoń całkiem dobrze spisuje się na wyjazdach. Spośród sześciu spotkań wygrała, zremisowała i przegrała po dwa. Strzeliła dziesięć bramek, a straciła o dwie mniej. Na wyjeździe zawodnicy z Siedlec potrafili pokonać walczącą o awans do I ligi Bytovię aż 3:1.

Najskuteczniejszym graczem naszego rywala jest Piotr Brodziński, który strzelił w tym sezonie trzy bramki.

W spotkaniu z Widzewem nie wystąpi Oskar Repka, który w poprzedniej kolejce ujrzał czwarty żółty kartonik.

Łodzianie w poprzednim sezonie nie przegrali spotkania z Pogonią. W pierwszym pojedynku, który był rozgrywany w Siedlcach, Widzew wygrał 1:0. W Łodzi niestety Łodzianie tylko zremisowali 1:1.

Czytany 47 razy