wtorek, 24 wrzesień 2019 22:46

Robak podziurawił Śląsk

Napisane przez

Łódzki Widzew w 1/32 Pucharu Polski pokonał wicelidera Ekstraklasy, Śląsk Wrocław 2:0. Obie bramki w drugiej połowie zdobył nasz kapitan Marcin Robak.

W pierwszej połowie działo się niewiele. Należy odnotować tylko żółtą kartkę Zielenieckiego (20 minuta) oraz żółtą kartkę kapitana gości, Mariusza Pawelca (23 minuta). Śląsk oddał jeden groźny strzał. Głową strzelał Damian Gąska, ale świetnie wybronił Pawłowski. Pierwsza połowa ze wskazaniem na gości.

W drugiej połowie spotkanie wyglądało już lepiej. Na pewno końcówka rozgrzała kibiców Widzewa. W 85 minucie strzał z lewej strony oddał Gutowski, piłka otarła się o udo Robaka i wpadła do bramki. W 90 minucie drugą żółtą kartkę otrzymał kapitan Śląska i Widzew grał w przewadze. W doliczonym czasie szarżującego na bramkę Śląska Robaka nieprzepisowo w polu karnym zatrzymał Diego Żivulić (zawodnik gości miał także udział przy pierwszym golu dla Widzewa). Pewnym egzekutorem okazał się Robak, który tym razem nie uderzył w lewą stronę, a w środek bramki. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie.

Widzew Łódź : Śląsk Wrocław 2:0

85' Marcin Robak (asysta Konrad Gutowski)
90'+ 3 Marcin Robak (karny)

Żółte kartki: Zieleniecki (23') - Pawelec (23'), Żivulić (46')
Druga żółta kartka: Pawelec (90')

Wojciech PawłowskiŁukasz TurzynieckiDaniel TanżynaSebastian ZielenieckiKornel Kordas (81' Sebastian Rudol) - Daniel Mąka (77' Christopher Mandiangu), Mateusz Możdzęń (72' Adam Radwański), Bartłomiej PoczobutKonrad GutowskiMarcin RobakPrzemysław Kita

Widzów: 14 711

Arbiter: Wojciech Myć