wtorek, 24 wrzesień 2019 17:12

1/32 Pucharu Polski - Widzew : Śląsk

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniu dzisiejszym o godzinie 20:30 w „Sercu Łodzi” łódzki Widzew w 1/32 Pucharu Polski rywalizował będzie ze Śląskiem Wrocław. Arbitrem tego spotkanie będzie pochodzący z Lublina Wojciech Myć, dla którego będzie po pierwsze spotkanie z udziałem naszej drużyny.

Łodzianie już w pierwszej rundzie trafili na bardzo wymagającego rywala. Śląsk Wrocław jeszcze w poprzedniej kolejce przewodził w tabeli Ekstraklasy. W ostatniej kolejce w debrach regionu zremisował z Zagłębiem Lubin. Wynik był iście hokejowy, ponieważ mecz zakończył się wynikiem 4:4. 

W łódzkim Widzewie występuje Marcin Robak, który w poprzednim sezonie reprezentował barwy zespołu z Wrocławia. Po drugiej stronie jest Łukasz Broź, który przez wiele lat był kapitanem Czerwono-Biało-Czerwonych.

Zdecydowanym faworytem tego spotkania są goście w barwach których występuje wielu czołowych zawodników polskiej ligi. Są wśród nich byli i obecni kadrowicze naszej reprezentacji. Piotr Celeban, wspomniany wcześniej Broź, Mariusz Pawelec czy Krzysztof Mączyński grali w naszej kadrze. W ostatnim spotkaniu w lidze błysnął Hiszpan Erik Exposito, który zaaplikował „Miedziowym” aż trzy bramki. Nasz były kapitan, Łukasz Broź w tym sezonie już trzykrotnie pokonywał bramkarza rywali.

Po trudnym spotkaniu derbowym na własnym obiekcie przez Śląskiem dwa wyjazdowe spotkania. Dziś w Pucharze Polski z Widzewem, a już w piątek ligowe spotkanie w Kielcach z Koroną. Czy Vitezslav Lavicka będzie oszczędzał podstawowych graczy na ligowe spotkanie z Koroną. A może będzie chciał pierwszy garnitur wystawić przeciwko łódzkiej jedenastce. Już wkrótce się o tym przekonamy.

Czytany 34 razy