Podsumowanie 10. kolejki II ligi!

Napisane przez KS

***

Lech II Poznań - Widzew Łódź 1:2

Mecz otworzył się w drugiej połowie, kiedy to Filip Marchwiński pewnie wykonał rzut karny, a kilkadziesiąt sekund później Możdżeń celnie uderzył głową. Trzy punkty zapewnił Mandiangu, który zdobył ładną bramkę z ponad 16 metrów. W składzie Lecha mogliśmy ujrzeć m.in. Macieja Makuszewskiego, czy Tomasza Cywkę z I drużyny "Kolejorza".

Pogoń Siedlce - Błękitni Stargard 3:2

Dobre widowisko. Pięć bramek i forma zwyżkowa spowodowały, że Pogoń wyprzedziła w tabeli Błękitnych. Oba zespoły mają po 15 punktów.

Olimpia Elbląg - Bytovia Bytów 2:1

Do Elbląga przyjechała Bytovia, która była podbudowana zwycięstwem ze Stargardem. Mecz miał duże znaczenie dla obu ekip, ponieważ miały zbliżony dorobek punktowy. Ostatecznie miejscowi wygrali 2:1 i zajmują miejsce barażowe.

Górnik Łęczna - Gryf Wejherowo 1:0

Górnik podejmował absolutnego outsidera z Wejherowa, który do tej pory nie wygrał żadnego meczu i zamyka tabelę II ligi. Gospodarze więc byli zdecydowanym faworytem tego spotkania. Wynik skromny 1:0, ale dał drużynie pozycję lidera.

Skra Częstochowa - Znicz Pruszków 2:1

Częstochowianie przed tym starciem byli skazywani na porażkę. I słusznie, bo Znicz prezentował do tej pory bardzo solidną formę i strzelał najwięcej bramek spośród wszystkich ekip w stawce. Niespodziewanie to gospodarze okazali się górą. Tym samym opuścili strefę spadkową. Goście najwidoczniej nie przywykli do gry na sztucznej murawie.

Stal Rzeszów - Resovia Rzeszów 1:1

85. Derby Rzeszowa przyniosły sporo emocji i dużą ilość kibiców na trybunach. Stal mocno przespała I część spotkania, co skutecznie wykorzystała Resovia w 15. minucie. W II połowie role nieco się odwróciły i to Stal prowadziła grę i stwarzała dużo sytuacji bramkowych. Remis jest sprawiedliwym rezultatem.

Legionovia Legionowo - Stal Stalowa Wola 0:1

Efekt nowej miotły nie zadziałał w mazowieckim klubie. Ukraiński szkoleniowiec nie może zaliczyć debiutu do udanych. Goście zapewnili sobie wygraną w końcówce spotkania, kiedy to Piotr Witasik wpisał się na listę strzelców. Dla "Stalówki" to bardzo ważne trzy punkty, a dla gospodarzy dziewiąta porażka z rzędu...

Garbarnia Kraków - GKS Katowice 1:3

Krakowscy piłkarze chcieli udowodnić swoim kibicom, że remis wywieziony z Łodzi nie był przypadkiem tylko oznaką dobrej formy. W sobotnie popołudnie GKS okazał się za mocny i tym razem to Garbarnia musiała zejść z boiska ze statusem pokonanych.

Górnik Polkowice - Elana Toruń 3:0

Z beniaminek z województwa dolnośląskiego podejmował u siebie drużynę, która w poprzedniej edycji owych rozgrywek otarła się o awans do I ligi. Po pierwszej połowie miejscowi kibice przecierali oczy ze zdumienia. Efekt końcowy to wysoka wygrana gospodarzy i bardzo słaba postawa naszej przyjaciółki z Torunia, która wylądowała w strefie spadkowej!