piątek, 06 wrzesień 2019 19:11

Legionovia Legionowo - rywal Widzewa

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniu jutrzejszym na stadionie w Legionowie miejscowa Legionovia podejmować będzie łódzki Widzew. Arbitrem tego spotkania będzie Karol Iwanowicz, dla którego będzie to pierwsze spotkanie z udziałem Widzewa.

Założony w 1930 roku zespół nigdy nie grał wyżej aniżeli w II lidze. W tym sezonie ponownie awansował do II ligi po jednorocznej banicji. W zeszłym sezonie Legionovia walczyła o awans z Sokołem Aleksandrów Łódzki a awans. Zespół z Legionowa przypieczętował promocję w ostatniej kolejce. Najskuteczniejszym graczem zespołu był Piotr Krawczyk, który w lidze strzelił dwadzieścia sześć bramek. Po sezonie przeniósł się do Górnika Zabrze.

Szkoleniowcem zespołu z Legionowa jest Marcin Sasal, który jest dobrze znany w polskim piłkarskim świecie. Prowadził w Ekstraklasie Koronę Kielce i Podbeskidzie Bielsko-Biała. Prowadził także młodzieżowe reprezentacje Polski U-18 i U-19.

Jedynym zawodnikiem w kadrze Legionovii, który na swoim koncie ma występy w Ekstraklasie jest Jonatan Straus. Zawodnik ten w barwach Jagielloni a następnie Sandecji Nowy Sącz zaliczył pięćdziesiąt występów. Zespół spisuje się w tym sezonie bardzo słabo. Po siedmiu kolejkach ma na swoim koncie tylko trzy punkty i zajmuje przedostatnie miejsce w lidze. Trzy punkty podopieczni Sasala zdobyli w pierwszej kolejce, kiedy to pokonali na własnym obiekcie Skrę Częstochowa. Od drugiej kolejki Legionovia przegrywa już wszystko. Zespół stracił aż szesnaście bramek w tym sezonie, co jest najgorszym wynikiem w lidze.

Najskuteczniejszym zawodnikiem zespołu jest Karol Podliński , który ma na swoim koncie trzy trafienia. Młody snajper strzelił w ostatnich dwóch spotkaniach po jednej bramce. Musi on jednak uważać, ponieważ ma na swoim koncie już trzy żółte kartki.

W ostatniej kolejce Legionovia pojechała do Torunia na mecz z Elaną. Niestety dla gości mecz zakończył się wysoką porażką. Elana wygrała 4:1. Goście wystąpili w składzie:
Jakub Stefaniak - Kacper Będzieszak, Rafał Zembrowski, Daniel Choroś, Piotr Maślanka - Mateusz Małek (76, Daniel Pietraszkiewicz), Konrad Zaklika (71, Kamil Wolski), Luka Janković, Patryk Koziara (71, Stanisław Wawrzynowicz), Eryk Więdłocha - Karol Podliński

W tym zestawieniu zaledwie trzech zawodników ma więcej aniżeli 23 lata, a żaden nie ma więcej niż 29. Zespół jest młody i nieobliczalny.

Teoretycznie przed Widzewem łatwe zadanie. Jadą na mecz z zespołem, który jest w dużym kryzysie i od sześciu kolejek przegrywa wszystko. Dodatkowo ma najgorszą obronę w lidze.

Czytany 86 razy