sobota, 24 sierpień 2019 21:04

Skra Częstochowa - rywal

Napisane przez

W dniu jutrzejszym Widzew powalczy w Częstochowie ze Skrą o punkty. W Łodzi kibice oczekują kompletu punktów, każdy inny wynik aniżeli zwycięstwo podopiecznych Marcina Kaczmarka należało będzie uznać za dużą niespodziankę. Arbitrem spotkania będzie Sebastian Tarnawski, dla którego będzie to pierwszy ligowy pojedynek z udziałem Widzewa.

Podopiecznie Pawła Ściebura znajdują się na czternastej pozycji z przewagą jednego oczka nad strefą spadkową. Zespół z Częstochowy wygrał jedno spotkanie, również jedno zremisował i aż trzy przegrał. Skra na własnym obiekcie wygrała dopiero w czwartej kolejce, kiedy to pokonała Górnik Polkowice. W drugiej kolejce także na własnym obiekcie musiała uznać wyższość Garbarni Kraków, z którą przegrała 1:3.

W składzie naszego najbliższego rywala próżno szukać zawodników z Ekstraklasową przeszłością. Większość zawodników Skry, to młodzi piłkarze, którzy dopiero wchodzą w dorosłą piłkę. Tylko trzech zawodników ma więcej aniżeli trzydzieści lat, a dwunastu nie skończyło jeszcze dwudziestu dwóch lat. Czterech zawodników w tym sezonie zagrało we wszystkich meczach od pierwszej do ostatniej minuty. Są nimi Mateusz Bondarenko, Mariusz Holik, Adam Olejnik oraz Piotr Nocoń.

Kibicom Widzewa najbardziej kojarzy się ten drugi, Holik. W zeszłym sezonie w spotkaniu pomiędzy tymi zespołami w Częstochowie strzelił dwie bramki. Pierwszą w 58 minucie. Niestety dla zawodnika była to bramka samobójcza, dająca prowadzenie łódzkiej jedenastce. Drugą strzelił w 87 minucie. Tą wyrównał wynik spotkania. W końcówce Widzew mógł przechylić szalę na swoją stronę, ale Michael Ameyaw nie wykorzystał rzutu karnego i mecz zakończył się remisem 1:1.

W dniu jutrzejszym Widzew nie może zremisować. Po dwóch remisach z rzędu strata kolejnych punktów nie zostanie przyjęta pozytywnie przez kibiców. Rywale Widzewa zdobywają punkty regularnie i „peleton” zaczyna odjeżdżać. Aby zachować bezpieczną odległość do liderów Widzew musi zacząć wygrywać.