piątek, 26 lipiec 2019 18:31

Zapowiedź - Gryf Wejherowo

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W sobotę na stadionie w Wejherowie miejscowy Gryf podejmował będzie łódzki Widzew. Mecz rozpocznie się o godzinie 18:00, a arbitrem tego spotkania będzie Grzegorz Kawałko.

Dla tego arbitra będzie to już czwarty mecz z udziałem Widzewa. Pierwszy raz sędziował on domowe spotkanie z Victorią Sulejówek w sezonie 2017/18. Łodzianie wygrali 2:0. W tym samym sezonie był on rozjemcą meczu w Ostródzie, który Widzew wygrał 3:2, a zwycięstwo dało Łodzianom awans do II ligi. W zeszłym sezonie sędziował on mecz Widzewa w Łodzi ze Zniczem. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

W zeszłym sezonie Widzew dwukrotnie mierzył się z Gryfem. W piątek kolejce w Łodzi górą byli Czerwono-Biało-Czerwoni, którzy wygrali 3:1. Rewanż w Wejherowie był pierwszym wiosennym spotkaniem Widzewa, które łodzianie wygrali 2:1. Jak się później okazało, było to jedyne wiosenne wyjazdowe zwycięstwo Widzewa.

Po tym, jak Gryf walczył o utrzymanie do końca, w kadrze doszło do wymiany składu. Z zespołu odeszło wielu podstawowych zawodników. Wśród tej grupy są Paweł Brzuzy (33 – 0), Robert Chwastek (33 – 1), Dawid Rogalski ( 33 - 11 strzelił gola Widzewowi w Łodzi), Oskar Ryk ( 30 – 0), Maciej Koziara (29 - 11 w sześciu ostatnich spotkaniach poprzedniego sezonu zdobył 8 goli), Piotr Kołc (29 – 5), Krzysztof Wicki (27 - 9 strzelił bramkę Widzewowi w Wejherowie). Są także zawodnicy, którzy odgrywali mniejszą rolę, ale także pokazali się w rozgrywkach drugoligowych: Adrian Liberacki (20 – 2), Paweł Ewertowski (18 – 0), Grzegorz Gulczyński (15 – 0), Łukasz Pietroń (12 – 1) oraz Przemysław Macierzyński (6 – 0). Gryf w zeszłym sezonie strzelił czterdzieści dziewięć bramek, z czego aż czterdzieści zawodnicy, których już nie będzie w Wejherowie.

W ich miejsce klub pozyskał wielu zawodników, lecz w większość są to jeszcze anonimowi gracze, którzy przyszli z niższych lig. Zawodnikami, którzy mogą wnieść coś więcej już w tym sezonie są między innymi Mikołaj Gabor (Olimpia Grudziądz), Maksymilian Hebel (Bytovia Bytów), Szymon Nowicki (Chrobry Głogów) oraz Filip Szewczyk (Górnik Łęczna). Wśród nowych zawodników jest także Maciej Prusinowski, który grał przeciwko Widzewowi w sezonie 2017/18 w barwach Ursusa Warszawa oraz Igor Biedrzycki, który rywalizował z Widzewem w także w sezonie 2017/18, ale w barwach Huragana Morąg.

Wydaje się, że wszystkie atuty są po stronie łódzkiego Widzewa i na obecną chwilę to zdecydowany faworyt tego spotkania. Jednak już nie raz się przekonaliśmy, że faworyt niestety nie sprostał zadaniu i nie wygrywał spotkania. Jednak w tym sezonie w barwach Widzewa pojawili się zawodnicy, którzy swoim doświadczeniem powinni dużo wnieść do gry łódzkiej jedenastki i zmniejszyć dzięki temu ryzyko „głupiej” straty puntów.

 

Czytany 89 razy