czwartek, 25 lipiec 2019 23:10

Zapowiedź I kolejki

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W najbliższą sobotę 27 lipca ruszają II ligowe rozgrywki w których uczestniczy łódzki Widzew. Łodzianie po fatalnym poprzednim sezonie nie awansowali. Wszyscy, którym na sercu leży dobro Widzewa liczą, że w tym sezonie już to się nie powtórzy.

Rozgrywki zostaną zainaugurowane w Polkowicach o godzinie 15:00, gdzie Górnik podejmował będzie Błękitnych Stargard. Gospodarze w poprzednim sezonie bardzo pewnie wygrali swoją III grupę III ligi. Nad drugim zespołem (Ślęza Wrocław) mieli aż trzynaście punktów przewagi. Bardzo mocnym punktem zespołu z Polkowic jest Mariusz Szuszkiewicz, który w poprzednim sezonie zdobył dla swojej drużyny aż 27 bramek (bramka co 97,5 minuty).. Błękitni w poprzednim sezonie walczyli o utrzymanie do samego końca. W zespole doszło do znacznej wymiany składu. Z zespołu odeszło siedmiu zawodników, a na ich miejsce klub zatrudnił aż dziesięciu.

Trzydzieści minut później w Toruniu miejscowa Elana podejmować będzie spadkowicza z I ligi, Bytovię Bytów. Torunianie w poprzednim sezonie walczyli o awans do I ligi, ale tak samo jak łodzianie nie uzyskali promocji. W klubie udało się utrzymać najlepszego strzelca torunian w poprzednim sezonie, Filipa Kozłowskiego. W zespole z Bytowa po spadku istne trzęsienie ziemi. Większość zawodników pożegnała się z klubem, a na ich miejsce do Bytovii przyszli zawodnicy z niższych lig, którzy być może dadzą nową jakość.

O 17:00 w Rzeszowie Stal podejmować będzie Pogoń Siedlce. Gospodarze wygrali swoją grupę III ligi, a awans uzyskali dopiero w ostatniej kolejce w której pokonali swojego głównego rywala w walce o awans, Podhale Nowy Targ. Zwycięstwo 2:1 pozwoliło zrównać się punktowo z rywalem w tabeli i awansować dzięki lepszemu bilansowi w spotkaniach bezpośrednich. Rzeszowianie po awansie wzmocnili skład i zapewne będą walczyć o coś więcej aniżeli utrzymanie. Jednym ze wzmocnień jest bardzo dobrze znany i odbierany przez łódzkich kibiców Radosław Sylwestrzak. Pogoń w zeszłym sezonie zaskoczyła większość kibiców. Z zespołu, który skazany był na spadek wiosną tego roku zespół z Siedlec rządził w lidze i okazał się obok Olimpii Grudziądz najlepszą drużyną rundy rewanżowej. Architektem tego sukcesu był Marcin Parsoł, ale tego szkoleniowca już w drużynie Pogoni nie ma. Zastąpił go Kamil Socha. O angaż w zespole starają się Widzewiacy, Kacper Falon oraz Marcin Kozłowski.

Także o 17:00 rozpocznie się spotkanie w Krakowie, gdzie miejscowa Garbarnia gościć będzie Górnika Łęczna. Gospodarze w poprzednim sezonie okazali się najsłabszą drużyną I ligi. Od dwóch pozostałych spadkowiczów dzieliło Garbarnię aż szesnaście punktów. W zespole dokonano korekt personalnych, ale czy to wystarczy na szybki powrót na zaplecze Ekstraklasy okaże się w najbliższych kolejkach. Goście, którzy już w poprzednim sezonie mieli walczyć o awans do I ligi musieli zadowolić się dziewiątym miejscem. Zespół z Lubelszczyzny wzmocnił Przemysław Banaszak, który jest wypożyczony do Górnika z Widzewa. Z zespołu odeszli zawodnicy, którzy wcześniej reprezentowali łódzką jedenastkę, Mateusz Cetnarski, Jakub Kowalski oraz Marcin Pigiel.

O tej samej porze co spotkania w Rzeszowie i Krakowie rozpocznie się mecz w Boguchwale, gdzie grająca jako gospodarz Stal Stalowa Wola będzie walczyć o punkty z Resovią. Sezon 2018/19 lepiej zakończył się dla „Stalówki” która zajęła w lidze siódmą lokatę. Trzy pozycje niżej na zakończenie sezonu znalazła się Resovia. Adrian Dziubiński, który był w zeszłym sezonie najskuteczniejszym napastnikiem Stali w tym sezonie będzie występował w barwach Resovii.

Godzinę później wracająca do II ligi Legionovia będzie gościć u siebie Skrę Częstochowa. Najlepszym strzelcem zespołu z Legionowa w zeszłym sezonie był Piotr Krawczyk. Napastnik odszedł jednak po sezonie do Górnika Zabrze. Także Skra straciła swojego najlepszego snajpera. Damian Nowak przeniósł się do Radomiaka Radom.

O godzinie 18:00 w Wejherowie miejscowy Gryf podejmował będzie łódzki Widzew.

W niedzielę trzeci ze spadkowiczów GKS Katowice zmierzy się ze Zniczem Pruszków w niedzielę o godzinie 13:05. Katowiczanie po spadku zdecydowanie „wywietrzyli” swoją szatnię. Z klubem rozstało się kilku podstawowych graczy, między innymi Bartłomiej Poczobut, który trafił do Widzewa. Znicz zakończył poprzedni sezon na ósmej pozycji. Z zespołem pożegnało się kilku podstawowych zawodników, a na ich miejsce klub pozyskał między innymi znanych z występów w Ekstraklasie Martina Barana oraz Pawła Moskwika.

Spotkaniem kończącym pierwszą kolejkę będzie pojedynek pomiędzy Olimpią Elbląg a rezerwami Lecha Poznań. Gospodarze w poprzednim sezonie do ostatniej kolejki walczyli o pozostanie na szczeblu centralnym. W tym sezonie chcą uniknąć takiego scenariusza. W tym celu ściągnęli do Elbląga dobrze znanego na Widzewie Michała Millera. Goście, to pierwszy zespół rezerw w historii polskiej piłki, który zagra na szczeblu centralnym.

Pierwsze kolejki powinny pokazać, kto będzie walczył o awans, a kto będzie bił się o utrzymanie. My kibice Widzewa nie mamy najmniejszych wątpliwości, że w tej pierwszej grupie będzie Widzew. W tym sezonie droga do awansu trochę się komplikuje, ponieważ bezpośredni awans wywalczą jedynie dwie najlepsze drużyny. Zespoły z pozycji 3-6 zagrają w barażach.

Poniżej cała pierwsza kolejka


Sobota – 27 lipca 2019
Górnik Polkowice - Błękitni Stargard 15:00
Elana Toruń - Bytovia Bytów 15:30
Stal Rzeszów - Pogoń Siedlce 17:00
Garbarnia Kraków - Górnik Łęczna 17:00
Stal Stalowa Wola - Resovia 17:00
Legionovia Legionowo - Skra Częstochowa 18:00
Gryf Wejherowo - Widzew Łódź 18:00

Niedziela 28 lipca 2019
GKS Katowice - Znicz Pruszków 13:05
Olimpia Elbląg - Lech II Poznań 19:00

Czytany 112 razy