piątek, 10 maj 2019 09:34

Zapowiedź XXXIII kolejki

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W najbliższy weekend zostanie rozegrana XXXIII kolejka rozgrywek o mistrzostwo II ligi. Dla większości zespołów, będzie to przedostatnia kolejka, jednak dla Widzewa i Olimpii Grudziądz będzie to ostatnia, ponieważ oba zespoły zagrały (O) AWANSem w środę.

Siedem spotkań rozpocznie się w sobotę o godzinie 17:00. Bardzo ciekawe spotkanie powinno zostać rozegrane w Radomiu, gdzie lider Radomiak podejmował będzie walczącą o utrzymanie Siarkę Tarnobrzeg. Niedawno wydawało się, że gospodarze mogą być pewni awansu do I ligi, ale na dzień dzisiejszy może się okazać, że w przyszłym sezonie znów będą grać w II lidze.

Dla nas, kibiców Widzewa jeszcze wierzących w awans najważniejszym spotkaniem soboty będzie pojedynek w Grudziądzu pomiędzy Olimpią a Elaną Toruń. Oba zespoły są w walce o awans i chyba oba chcą awansować. W tym spotkaniu kibice Widzewa powinni „trzymać kciuki” za gości, nie tylko ze względu na przyjaźń pomiędzy kibicami obu drużyn, ale także ze względu na to, że jeżeli Elana zdobędzie choćby jeden punkt, to w niedzielę awans znów będzie zależał tylko od zawodników Widzewa.

W Stalowej Woli zmierzą się jedenastki miejscowej Stali oraz Górnika Łęczna. Spotkanie to nie będzie miało już wpływu na to, czy któryś z zespołów awansuje bądź spadnie. Czasem takie spotkania w których nie ciąży presja na zawodnikach, okazują się bardzo ciekawe dla kibiców i tego chyba można się spodziewać w tym spotkaniu.

Do Pruszkowa przyjedzie walczący o pozostanie w lidze Gryf Wejherowo. Gospodarze zapewnili sobie już byt ligowy, a goście muszą jeszcze o niego powalczyć. Mają zaledwie jeden punkt przewagi nad strefą spadkową. Zwycięstwo drużyny z Wejherowa zapewni im pozostanie w drugiej lidze.

Walka „na noże” będzie w Katowicach, gdzie Rozwój zmierzy się z ROW Rybnik. Po pierwsze będą to derby województwa śląskiego. Po drugie i to zdecydowanie ważniejsze, zespół który przegra, nawet przy korzystnych wynikach na innych stadionach przypieczętowuje swój spadek. Już teraz oba zespoły mają znikome szanse na pozostanie w lidze i tylko dopisanie trzech punktów może teoretycznie przedłużyć egzekucję, której raczej już się nie uda uniknąć.

Do Elbląga na mecz z walczącą o utrzymanie Olimpią przyjedzie pewna pozostania Resovia. Faworytem wydają się być gospodarze, nie tylko ze względu na to, że muszą walczyć bo mają „nóż na gardle”. Piłkarze Olimpii w tym roku spisują się bardzo dobrze i uciekli z ostatniego miejsca, jakie zajmowali na koniec zeszłego roku.

W Chorzowie pojedynek miejscowego Ruchu z Błękitnymi Stargard. Ruch tak samo jak Rozwój Katowice ma tylko matematyczne szanse na pozostanie w lidze. Jego spadek jest już raczej przesądzony i został on „klepnięty” w Łodzi. Niebiescy to najsłabsza ekipa w tym roku (zdobyli zaledwie sześć punktów). Ich utrzymanie nie można byłoby klasyfikować jako cud, byłby to ciąg wielu cudów, które się nie zdarzają. Błękitni nie są pewni utrzymania, ale w przypadku zwycięstwa z Ruchem mogą już być prawie pewni pozostania w lidze, nie patrząc na inne wyniki.

Do Częstochowy na mecz ze Skrą jedzie jedyny niepokonany w tym roku zespół, Pogoń Siedlce. Gospodarze mają cztery punkty przewagi nad strefą spadkową i raczej pewne utrzymanie. Pogoń walczy o miana najskuteczniejszej drużyny tego roku.

W niedzielę mecz o wszystko dla Widzewa. Jeżeli Olimpia Grudziądz straci punkty (zremisuje lub przegra) to przed pojedynkiem z Górnikiem w Bełchatowie wszystko jeszcze będzie w nogach, rękach a przede wszystkim głowach naszych zawodników. Wzorem dla naszych zawodników powinna być Pogoń Siedlce. Zespół targany problemami finansowymi jest najlepszą drużyną w tym roku. W Widzewie zawodnicy mają pieniądze, piękny stadion i najwspanialszą publikę w Polsce. Budżety nie gają, ale budżet naszego klubu przerasta inne zespoły nie tylko w drugiej lidze, ale także i pierwszej. Co trzeba zmienić, to powinien wiedzieć zarząd. Ale czy wie, tego nie wiemy.

Sobota, 17:00
Radomiak Radom - Siarka Tarnobrzeg
Olimpia Grudziądz - Elana Toruń
Stal Stalowa Wola - Górnik Łęczna
Znicz Pruszków - Gryf Wejherowo
Rozwój Katowice - ROW 1964 Rybnik
Olimpia Elbląg - Resovia
Ruch Chorzów - Błękitni Stargard
Skra Częstochowa - Pogoń Siedlce

Niedziela 13:05
GKS Bełchatów - Widzew Łódź

Czytany 115 razy