poniedziałek, 06 maj 2019 20:23

Piotr Urban arbitrem środowego meczu

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W najbliższą środę w Łodzi Widzew podejmować będzie Olimpię Grudziądz. Arbitrem tego spotkanie będzie 32-letni Piotr Urban.

Dla pochodzącego z Siedlec sędziego nie będzie to pierwszy mecz z udziałem Widzewa. Pierwszy raz Piotr Urban odwiedził „Serce Łodzi” w 13 maja 2017 roku, kiedy to był rozjemcą spotkania z rezerwami Jagiellonii Białystok. Spotkanie wygrali Łodzianie 2:0 (jeden rzut karny dla Widzewa). Drugi raz Urban odwiedził nasz stadion niespełna miesiąc później. Sędziował spotkanie z Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie, które Widzewiacy przegrali 0:1 (pięć żółtych kartek dla zawodników Widzewa). Dokładnie rok po pierwszym meczu z udziałem Widzewa arbiter ten gwizdał wyjazdowe spotkanie Czerwono-Biało-Czerwonych z Turem Bielsk-Podlaski, które skromnie wygrali Łodzianie 1:0 (jedna żółta kartka).

Czwarte spotkanie łódzkiego Widzewa z udziałem Piotra Urbana odbyło się w tym sezonie. Arbiter po raz trzeci przyjechał na Piłsudskiego. Spotkanie z Błękitnymi Stargard wygrali Łodzianie 4:2 (jedna żółta kartka).

Na cztery spotkania trzy wygrał łódzki Widzew, a w jednym spotkaniu nasza drużyna musiała uznać wyższość rywala. W żadnym spotkaniu Widzewa, nie padł remis. Piotr Urban pokazał naszym zawodnikom siedem żółtych kartek i odgwizdał jeden rzut karny dla Widzewa.

W tym sezonie sędzia Urban gwizdał spotkanie I, II ligi oraz spotkania Pucharu Polski. Uzbierało się piętnaście pojedynków na szczeblu centralnym. Patrząc na statystyki z tego sezonu, częściej żółtymi i czerwonymi kartkami karał gospodarzy, aniżeli gości. Odwrotna tendencja jest przy karnych, pięć wykonywali gospodarze, a dwa przyjezdni. W ośmiu wygrali gospodarze, w pięciu goście, a tylko dwa zakończyły się remisami.

Mamy nadzieję, że po środowym spotkaniu statystyki po stronie gospodarzy pójdą do góry.

Czytany 125 razy