środa, 17 kwiecień 2019 21:10

Zapowiedź XXIX kolejki

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W środę w zaległym spotkaniu XXI kolejki Siarka na własnym boisku wygrała z Olimpią Elbląg, co pozwoliło „wyskoczyć” drużynie z Tarnobrzega ze strefy spadkowej. Dwudziesta dziewiąta kolejka rozpocznie się już w czwartek.


Spotkaniem inaugurującym będzie mecz pomiędzy Rozwojem Katowice, a Górnikiem Łęczna. Oba zespoły są w kryzysie. Zarówno Rozwój jak i Łęczna w tym roku zdobyły zaledwie po sześć punktów. Oba zespoły wygrały tylko raz, oba zespoły wygrały w pierwszej tegorocznej kolejce. W pozostałych kolejkach już tylko remisowały lub przegrywały.

Piątek będzie dniem wolnym od spotkań, a w sobotę jako pierwsi na boisku pojawią się zawodnicy Skry Częstochowa i Resovii. Gospodarze w tegorocznych spotkaniach na własnym boisku albo wygrywają, albo przegrywają. Gości na wyjazdach wygrali tylko raz, w Toruniu z Elaną.

W Tarnobrzegu zagra łódzki Widzew. Liczymy, że zawodnicy Siarki będą jeszcze czuli trudy spotkania z Olimpią. Będzie to trzecie spotkanie w roli trenera Jacka Paszulewicza. Oby do trzech razy sztuka i Widzewiacy wreszcie odnieśli zwycięstwo.

W Radomiu zostanie rozegrany mecz kolejki. Lider Radomiak podejmował będzie czwartą w tabeli Elanę Toruń. Oba zespoły na pewno będą chciały wygrać, ale czy zaryzykują na tyle, aby wygrać spotkanie. Być może strach przed porażką będzie większy od chęci zwycięstwa. Wtedy zespoły podzielą się punktami, co dla Widzewa byłoby bardzo korzystne.

W Siedlcach niepokonana w tym roku Pogoń będzie miała okazję powiększyć swój dorobek punktowy, ponieważ gościć będzie Błękitnych Stargard. Gospodarze w tym roku nie przegrali u siebie, a goście na wyjeździe nie wygrali. Prawdopodobnie te statystyki się nie zmienią.

Do Elbląga na mecz z Olimpią przyjedzie Znicz Pruszków. Zespół z Elbląga odrabia zeszłoroczne zaległości i jest najczęściej grającą drużyną. Oba zespoły bardzo dobrze spisują się w tegorocznych spotkaniach. Obie drużyny zdobyły po trzynaście punktów, aczkolwiek gospodarze mają o dwa spotkania w tym roku więcej.

Ciekawe spotkanie mogą zobaczyć kibice w Bełchatowie, gdzie miejscowy GKS podejmował będzie Gryf Wejherowo. Zespoły walczą o odmienne cele. Gospodarze cały czas są w grze o awans, a goście czują na plecach oddech grupy pościgowej. Goście w ostatniej kolejce wygrali pierwsze spotkanie w rundzie „wiosennej”. Może to im dodać skrzydeł. Gospodarze nie zwykli przegrywać na własnym boisku, a ostatni raz przegrali we wrześniu zeszłego roku ze Stalą Stalowa Wola.

W Grudziądzu zmierzą się drużyny Olimpii i Stali Stalowa Wola. Olimpia w ostatniej kolejce po raz pierwszy przegrała w tym roku. Mimo porażki, w tabeli „wiosny” nikt nie przeskoczył Biało-Zielonych. Gdyby wygrali przyjezdni, to zmniejszą stratę do swojego najbliższego rywala na trzy punkty i nadal będą się liczyć w walce o awans.

W ostatnim spotkaniu w Chorzowie zostaną rozegrane derby Śląska. Niebiescy będą gościć ROW Rybnik. Gospodarze są w krytycznej sytuacji. Być może ze względu na zaległości finansowe będą musieli zakończyć grę i ogłosić upadłość. Gospodarze spisują się niewiele lepiej aniżeli ich lokalny, bardziej znany rywal. Na pewno oba zespoły będą chciały wygrać, bo remis będzie dla nich niczym porażka.

Czytany 477 razy