piątek, 12 kwiecień 2019 18:55

Zapowiedź XXVIII kolejki

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W środę Widzew odrabiał zaległości w Elblągu, a już dziś rozpoczyna się XXVIII kolejka.


W dniu dzisiejszym w Pruszkowie Znicz rozegra spotkanie z Olimpią Grudziądz. Jest to ważne spotkanie dla kibiców łódzkiej jedenastki, ponieważ goście to jeden z głównych kandydatów obok Widzewa i Radomiaka do awansu. Olimpia w tym roku jeszcze nie znalazła pogromcy, ale być może zespół z Pruszkowa jako pierwszy zdobędzie komplet punktów w pojedynku z zespołem z Grudziądza.

W sobotę w Toruniu Elana podejmować będzie Siarkę Tarnobrzeg. Gospodarze cały czas mają realną szansę na wywalczenie awansu. Jednak Siarka także potrzebuje punktów, ponieważ widmo strefy spadkowej coraz bardziej zagląda podopiecznym Ryszarda Komornickiego w oczy.

W Katowicach Rozwój gościć będzie Olimpię Elbląg. Oba zespoły sąsiadują ze sobą w tabeli, oba są w strefie spadkowej. Będzie to spotkanie o tak zwane sześć punktów. Co prawda zwycięstwo nie spowoduję, że którakolwiek z drużyn będzie spokojna o ligowy byt, ale pozwoli na odskoczenie rywalowi na odległość trzech punktów i przy sprzyjających wynikach na innych boiskach na opuszczenie strefy spadkowej.

Do Rzeszowa na mecz z Resovią przyjedzie lider z Radomia. Ten mecz będzie wzbudzał ogromne zainteresowanie wśród fanów łódzkiego Widzewa. Radomiak odskoczył Czerwono-Biało-Czerwonym na trzy punkty. Resovia jednak w tym roku spisuje się bardzo słabo. Gospodarze przegrali ostatnie trzy spotkania, ale każda seria, nawet na najgorsza kiedyś się musi skończyć.

ROW Rybnik podejmował będzie w sobotę Skrę Częstochowa. Gospodarze muszą bacznie spoglądać za plecy, ponieważ mają tyle samo punktów co będący w strefie spadkowej Ruch. Goście troszeczkę „odskoczyli” od strefy spadkowej, ale przewaga dziesięciu punktów pewnego utrzymania jeszcze nie daje.

W Stalowej Woli miejscowa Stal rozegra spotkanie z GKS Bełchatów. Gospodarze mieli walczyć o awans, ale plasują się w połowie stawki. Co prawda mają jeszcze szansę na awans, ale mogą także jeszcze spaść niżej. Zdecydowanie lepszą sytuację mają goście, którzy tracą zaledwie dwa punkty do miejsca premiowanego awansem. Należy jednak pamiętać, że goście na początku sezonu zostali ukarani dwoma ujemnymi punktami za zaległości finansowe.

W Łęcznej zmierzą się jedenastki Górnika oraz Błękitnych Stargard. Oba zespoły w tym roku zdobyły zaledwie po pięć punktów. Gospodarze jednak muszą walczyć o punkty, ponieważ zbliżają się do strefy spadkowej. Goście mieli walczyć w tym sezonie o awans, ale ich postawa jest daleka od ideału i chyba kibice Górnika muszą odłożyć na przyszły sezon marzenia o awansie.

W niedzielę nasz Widzew zagra w Łodzi z Pogonią Siedlce. Widzew co prawda nie przegrał w tym sezonie, ale wygrał zaledwie raz. Goście mimo kłopotów finansowych spisują się rewelacyjnie.

Spotkaniem zamykającym kolejkę będzie pojedynek pomiędzy Gryfem Wejherowo a Ruchem Chorzów. Oba zespoły znajdują się w strefie spadkowej. Gospodarze są na ostatnim miejscu, ale do bezpiecznego miejsce tracą zaledwie jeden punkt. Gryf w tym roku zdobył zaledwie jeden punkt. Ruch jest niewiele lepszy, ponieważ ma tych oczek na koncie w tym roku zaledwie o dwa więcej. Oba zespoły w tym roku jeszcze nie zaznały smaku zwycięstwa.

 

Piątek
Znicz Pruszków - Olimpia Grudziądz 12 kwietnia, 19:00

Sobota
Elana Toruń - Siarka Tarnobrzeg 13 kwietnia, 13:00
Rozwój Katowice - Olimpia Elbląg 13 kwietnia, 15:00
Resovia - Radomiak Radom 13 kwietnia, 16:00
ROW 1964 Rybnik - Skra Częstochowa 13 kwietnia, 16:00
Stal Stalowa Wola - GKS Bełchatów 13 kwietnia, 16:00
Górnik Łęczna - Błękitni Stargard 13 kwietnia, 17:00

Niedziela
Widzew Łódź - Pogoń Siedlce 14 kwietnia, 13:05
Gryf Wejherowo - Ruch Chorzów 14 kwietnia, 16:00

Czytany 262 razy