niedziela, 31 marzec 2019 20:33

Podsumowanie XXVI kolejki

Napisane przez

XXVI kolejka przeszła już do historii. Niestety nie spełniła ona oczekiwań kibiców łódzkiej jedenastki.

W pierwszym spotkaniu rozegranym w środę w Rzeszowie Resovia przegrała z Pogonią Siedlce. Goście nie pozostawili złudzeń, że wiosną spisuję się zdecydowanie lepiej, aniżeli Resovia i wygrali spotkanie 3:1. Dwie bramki strzelili zawodnicy z Rzeszowa, a dwie gracze Pogoni. Niestety dla miejscowych kibiców, Adrian Górka strzelił do własnej.

W piątek w Ruch Chorzów pojechał do Pruszkowa. Znicz bardzo dobrze spisuje się od początku roku 2019. Już w pierwszej połowie po golu Macieja Michalskiego został ustalony wynik. Ta porażka stawia „Niebieskich” w coraz gorszej sytuacji.

W Rybniku mierzyły się zespoły ROW-u oraz Siarki Tarnobrzeg. Mecz zakończył się bramowym remisem. Jako pierwsi strzelili bramkę goście w 9 minucie, a tuż przed zakończeniem pierwszej części spotkania Siarka wyrównała.

W Boguchwale na placu gry pojawiły się drużyny Stali Stalowa Wola oraz Skry Częstochowa. Gospodarzem tego spotkania była „Stalówka”. Mecz lepiej zaczął się dla gości, którzy jako pierwsi strzelili bramkę. Stal wyrównała dopiero w drugiej połowie, ale zbyt długo nie cieszyła się z remisu. Trzy minuty później goście ponownie wyszli na prowadzenie, później strzelili jeszcze dwa gole i wygrali 4:1.

W Katowicach z miejscowym Rozwojem grał GKS Bełchatów. W spotkaniu nie padła żadna bramka i mecz zakończył się tak niepopularnym wśród kibiców bezbramkowym remisem.

W Elblągu Olimpia podejmowała swoją imienniczkę z Grudziądza. Zdecydowanym faworytem była drużyna z Grudziądza, ponieważ w tym roku wygrała wszystkie spotkania. Kibice nie zobaczyli żadnego gola i zespoły podzieliły się punktami.

W Łęcznej mimo przewagi Widzewa nie udało się strzelić bramki „Czerwono-Biało-Czerwonym” i kolejny bezbramkowy remis stał się faktem.

W Wejherowie Radomiak nie dał szans gospodarzom i wygrał wysoko 3:0. W 71 minucie drugą żółtą kartkę otrzymał miejscowy gracz Mateusz Goerke i musiał opuścić murawę. Osłabienie wpłynęło negatywnie na gospodarzy, którzy po tym wydarzeniu stracili jeszcze dwie bramki. Przy remisie Widzewa zespół z Radomia odskoczył jedenastce z Łodzi na cztery punkty i umocnił się na pozycji lidera.

Ostatnim akordem tej kolejki było spotkanie w Toruniu, gdzie Elana grała z kolejnym rywalem Widzewa, Błękitnymi Stargard. Już w piątej minucie goście po bramce Michała Cywińskiego wyszli na prowadzenie. W drugiej połowie lepiej prezentowali się miejscowi. Udokumentowali to dwoma golami i wygrali mecz 2:1.

Elana Toruń - Błękitni Stargard 2:1

Tylko w dwóch spotkaniach to gospodarze okazali się lepsi, a w czterech padł remis. W trzech to górą byli goście. Najwięcej bramek (5) padło w spotkaniu pomiędzy Stalą w Skrą. Aż w trzech spotkaniach padł bezbramkowy remis.