poniedziałek, 01 marzec 2021 11:00

Wypowiedź Marcina Stanisławskiego

Napisane przez KS
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

- Trzeba być cierpliwym. Aczkolwiek dopóki zespół przeciwnika miał na tyle sił żeby nam uprzykrzać tj. wślizg, kopnięcie, to też do końca te strzały nie były tak do końca przygotowane mimo tych sytuacji 2na1 lub 3na2. Natomiast fajnie, że byliśmy cierpliwi. W II połowie szybko to się stało, ale najważniejsze jest to, że powiedzieliśmy sobie w szatni jak rozgrywać akcje. Bramka na 1:0 była z karnego, ale po tej akcji jaką sobie założyliśmy.  

I to jest dobry prognostyk na przyszłość, bo kolejna pozytywna lekcja pt. wiecie co w takich momentach zrobić i twoi zawodnicy potrafią to zrealizować. 

- Trzeba mieć cały czas wiarę w sukces. Gdzieś cały czas się mówiło o widzewskim charakterze, ale bez cierpliwości i gry w piłkę samym charakterem się nie wygrywa. Ja nie mówię chłopakom, że mają jeździć na przysłowiowej pupie, blokować, kopać itd., bo charakter czymś innym się definiuje. Charakter to jest ta właśnie konsekwencja, oddanie szacunku przeciwnikowi, to że jak jest końcówka nie szukamy kwadratowych jaj, tylko dalej dążymy do strzelania bramek, bo dla nas każda akcja to pewny rozwój. Natomiast trzeba sobie powiedzieć, że przeciwnik w II połowie już padł i nie postawił nam za wysoko poprzeczki. Za tydzień będziemy mieć taki mecz, w którym zmierzą się dwa bardzo dobre zespoły. Więc będzie to spotkanie na ostrza i zobaczymy jak my poradzimy sobie w fizycznej walce, bo to jest dla nas duży znak zapytania. 

Czytany 30 razy