sobota, 20 luty 2021 14:56

Przypuszczalny skład Widzewa na Koronę

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Po długim wyczekiwaniu na piłkarskie emocje na boiska wracają piłkarze Widzewa, którym przyjdzie zmierzyć się po zimowej przerwie z Koroną Kielce.

W ostatnich tygodniach w Łodzi wiele się zmieniło. Przybyło kilku zawodników mających podnieść poziom zespołu. I zapewne część z nich znajdzie się w składzie ustalonym przez trenera Enkeleida Dobiego na zaległy mecz z kielczanami.

Bramkarze

Z powodu kontuzji wykluczony z gry jest Miłosz Mleczko, dotychczasowy numer jeden w bramce Widzewa. Choć sporo minut w trakcie okresu przygotowawczego zaliczył Konrad Reszka, to wiele wskazuje na to że w bramce stanie Jakub Wrąbel, czyli najbardziej doświadczony bramkarz w kadrze.

Obrońcy

Najpewniej wygląda sytuacja na bokach obrony. Tam trzeba spodziewać się Łukasza Kosakiewicza oraz Patryka Stępińskiego, którzy dotychczas grali najczęściej. Więcej niepewności jest w środku obrony. Tu z powodu urazów na pewien czas wykluczeni byli Krystian Nowak czy Michał Grudniewski. Częściej grał Daniel Tanżyna, do którego dołączył Brazylijczyk Caique. I pewnie stworzy parę stoperów z Dixonem.

Pomocnicy

Kto w drugiej linii? Pewniakiem będzie zapewne Mateusz Możdżeń i obok niego mógłby zagrać Bartłomiej Poczobut bądź też Patryk Mucha. W tej sytuacji trudno wskazać partnera dla byłego zawodnika Lecha Poznań. Szkoleniowiec być może pokusi się o wystawienie tego pierwszego licząc na większe doświadczenie. Z prawej strony tu największe szanse ma Dominik Kun, który w trakcie przerwy przewędrował na prawą flankę. Z drugiej natomiast Piotr Samiec- Talar wcale nie byłby wielkim zaskoczeniem. 

Atak

W trakcie przygotowań Enkeleid Dobi skierował się ku grze dwoma napastnikami. Najlepiej, najskuteczniej wyglądał nowo sprowadzony Paweł Tomczyk i to on będzie pierwszym wyborem. Obok niego największe szanse można dawać Karolowi Czubakowi, który wykorzystać może fakt, że Marcin Robak grał mało i może być nie w pełni formy. Przemysław Kita też jest pewną opcją, jednakże Czubak jest bardziej sprawdzonym zawodnikiem w talii albańskiego szkoleniowca.

Czytany 88 razy