sobota, 20 luty 2021 14:22

Zapowiedź meczu Widzew Łódź - Korona Kielce

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Już za nieco ponad trzy godziny piłkarze Widzewa rozpoczną pierwszy ligowy mecz po przerwie zimowej. Rywalem łodzian będzie Korona Kielce.

Warto odnotować, że to spotkanie miało zostać rozegrane w grudniu, jednak w związku z zachorowaniami w drużynie Widzewa, pojedynek został przeniesiony na rundę wiosenną. Celem obu drużyn na nadchodzącą wiosnę jest awans na miejsca gwarantujące grę w barażach. Ciężko wyrokować w jakiej formie znajdują się obecnie obie drużyny. Mecze sparingowe nie oddają w 100% rzeczywistej dyspozycji ekip. 

 

W Widzewie zdają sobie sprawę z tego, że mecz z Koroną może być meczem kluczowym w kontekście walki o TOP6. Brak kompletu punktów, przy niekorzystnych innych wynikach, może spowodować iż Widzew niemalże straci szansę na skuteczną pogoń za czołówką. Podopieczni trenera Dobiego muszą wygrać dzisiejsze spotkanie, co pozwoli zawodnikom, sztabowi trenerskiemu i kibicom odzyskać wiarę w walkę o awans. 

 

Takie same nastroje panują w obozie Korony Kielce. Trener Korony również zapowiada walkę o baraże. Można być niemal pewnym, że drużyna z Kielc przyjedzie do Łodzi z zamiarem zdobycia trzech punktów, bowiem w przypadku spadkowicza z ekstraklasy remis także skomplikuje ich sytuację. 

 

Wszystkie wątpliwości zweryfikuje jednak boisko. Początek starcia o godzinie 17:40. 

Czytany 40 razy